Dnes je Pondelok, 22.4.2019, meniny má Slavomír, zajtra Vojtech
Užívateľ: Výhody registrácie Registrácia Prihlásenie
Pridať inzerát Pridať pracovnú ponuku Pridať podujatie Pridať firmu
Sme aj na Facebooku

Kam v Levoči

Kam v Levoči

Levoča je historické mesto a celý jeho región má čo turistom ponúknuť.

V meste je zachované množstvo kultúrno-historických pamiatok - Chrám sv. Jakuba, Radnica, Evanjelický kostol, stredoveký pranier, viac ako 60 meštianskych domov pochádzajúcich väčšinou zo 14.-15. storočia a samozrejme Námestie Majstra Pavla, ktoré patrí k najväčším námestiam tohto typu v Európe. Dominantu Levoče tvorí strmý kopec s neogotickým kostolom - Mariánska hora. Unikátny charakter má chrám sv. Jakuba so svojimi 11 gotickými a renesančnými oltármi a s ďalším hodnotným interiérom. Je tu najvyšší gotický oltár sveta.

Okrem toho aj okolité obce sú zaujímavé pre všetkých milovníkov histórie, napríklad také Dravce sú známe rôznymi kultúrnymi a historickými pamiatkami. Pre milovníkov prírody sú v regióne určené Levočské vrchy. Na pešiu turistiku je tu vyznačených 78 km chodníkov, pre milovníkov cykloturistiky slúži 41 km dlhá Levočská cyklomagistrála. Spišský hrad neďaleko Levoče zas patrí svojou rozlohou skoro 4 ha k najväčším hradom v strednej Európe. Odporúčame navštíviť aj Spišskú Kapitulu.

Neďaleko Levoče je aj Slovenský raj, kde sa dá robiť náročnejšia turistika.

Páči sa Vám to?

Pridajte svoj komentár

Zoznam firiem

Ďalšie mestá

Vyberte:

Počasie dnes

Teraz 11°C
Denná teplota °C
Nočná teplota °C

© 2014 Copyright by Levoča.ideň.sk. Všetky práva vyhradené. Kontakt | Podmienky používania | Ochrana súkromia | Mapa stránok